Сланець в ландшафтному дизайні

Сланець в ландшафтному дизайні

16листопада


 
Сланець в саду.

Сланець це метаморфічна порода сімейства дуже дрібних зернових сланців, які можуть розщеплюватися на лопасті. Довгий час використання цього каменю було обмежено тільки покрівлями або фасадами будинків. Це матеріал частина регіональної архітектури в основних басейнах видобутку сланцю: Іспанія, Німеччина, Англія, Франція, Португалія, Норвегія. У європейському сланці переважають відтінки сіро-чорного, темно-червоного і сірого з блакитним переливом.

 


Сьогодні натуральний сланець поставляється в основному з Іспанії, Португалії, Англії та Бразилії, так як поклади каменю виснажуються, і їх видобуток в інших країнах стає невигідним або ж неможливим.
Однією з відмінних рис європейського сланцю є його морозостійкість і високі технічні показники, цим на жаль не може похвалитися сланець з Бразилії.
Все частіше сланець використовують в сучасних інтер'єрах і в ландшафтному дизайні, а також сланець замінює клінкерну бруківку, так як є більш довговічним матеріалом в нашій кліматичній зоні.
Темний сланець, на перший погляд неживий камінь, але при правильному використанні стане справжньою окрасою будь-якого саду і ідеально впишеться в будь-який ландшафт.

Основні області застосування сланцю

Облицювальні сланцеві плити.
Сланець ідеально виконує функцію по зміцненню ландшафтних перепадів і схилів.